Tag policjant
Rozmiar czcionki
- OSZUSTWA "NA LEGENDĘ" - Jak nie stać się ofiarą Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy też w ramach rzekomych akcji Policji zwalczających „oszustów bankowych”, cały czas są aktywni. Nieustannie warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Oszuści nie śpią. Cały czas wymyślają nowe metody. Kolejny raz PRZESTRZEGAMY przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić. Przypominamy, że POLICJANCI nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe!
- OSZUSTWA "NA LEGENDĘ" - JAK NIE STAĆ SIĘ OFIARĄ Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na koronawirusa” czy też w ramach rzekomych akcji Policji zwalczających „oszustów bankowych”, cały czas są aktywni. Nieustannie warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Oszuści nie śpią. Cały czas wymyślają nowe metody. Kolejny raz PRZESTRZEGAMY przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić. Przypominamy, że POLICJANCI nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe!
- KONKURS „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ” Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
- Policjant w dniu wolnym od służby pomógł rodzinie uciec z płonącego pojazdu Bez chwili zawahania ryzykując swoje zdrowie, a nawet życie pomógł rodzinie, która znalazła się w sytuacji zagrożenia.18 lipca 2021 roku na drodze S-8 przed węzłem Czerniewice, pomógł kierowcy ewakuować z płonącego auta członków jego rodziny i zabezpieczył miejsce pożaru tak by nikt nie ucierpiał. Udowodnił tym samym, że policjantem jest się zawsze bez względu na okoliczności a niesienie pomocy innym jest priorytetem.
- Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł” Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
- Pijany kierowca ujęty przez świadków Trzech świadków wśród, których był również będący po służbie policjant z Komisariatu w Rokicinach, ujęło nietrzeźwego kierującego dostawczym volkswagenem. Jak się później okazało mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Usłyszy on również zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
- Policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierującego Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego wracając z nocnej służby do domu, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę mazdy. W trakcie interwencji przeprowadzanej przez policjantów z tomaszowskiej drogówki okazało się, że przewożony przez nieodpowiedzialnego kierowcę pasażer był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
- Policjant jadący na rodzinny urlop, ujął nietrzeźwego kierowcę Tomaszowscy policjanci wiele razy udowodnili, że zdejmując mundur po zakończonej służbie, nadal służą społeczeństwu, strzegąc naszego bezpieczeństwa. Tak było również w niedzielne przedpołudnie gdy Kierownik Rewiru Dzielnicowych, jadąc z rodziną na wakacyjny wypoczynek ujął w centrum Gdańska kierowcę osobowej skody, który doprowadził do zdarzenia drogowego mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjanta, mogło dojść do nieszczęścia.