Tag zaginięcie
Rozmiar czcionki
- #JestemTuCZEKAM – co zrobić w sytuacji zaginięcia seniora? Od stycznia do końca września tego roku na terenie naszego kraju zarejestrowano 1551 zaginięć osób w wieku 60+. Przytoczone dane, pochodzące z Krajowego Systemu Informacyjnego Policji (KSIP), nie odzwierciedlają jednak skali problemu. Nie zawierają bowiem zgłoszeń zakończonych na etapie interwencji, gdzie zaginięcie seniora trwało na tyle krótko, że nie zostało formalnie zarejestrowane w policyjnej bazie danych osób zaginionych. W dzisiejszym materiale przygotowanym na potrzeby kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM, zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, otrzymacie Państwo informacje i wskazówki pomocne w sytuacji zaginięcia Waszego podopiecznego.
- Zaginął Michał Szymański z Kolonii Łaznów Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi poszukiwania za zaginionym 44-letnim Michałem Szymańskim, który 6 sierpnia 2024 roku opuścił miejsce zamieszkania i oddalił się z nieznanym kierunku. Mężczyzna do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną i nie jest znane jego aktualne miejsce pobytu.
- Szczęśliwy finał poszukiwań Policjanci, strażacy zarówno ci pełniący służbę zawodowo jak i ochotnicy, członkowie Jednostki Strzeleckiej 1002, pracownicy powiatu i ludzie dobrej woli brali udział w poszukiwaniach 76-letniej mieszkanki Wykna. Wykorzystano do tego celu policyjny śmigłowiec, drony, quady, radiowozy i wozy bojowe oraz służbowe psy i konie. Skoordynowany wysiłek wielu służb przyniósł oczekiwany rezultat. Zaginiona kobieta została odnaleziona zdezorientowana, bosa i bez sił w polu kukurydzy. Po badaniu medycznym powróciła pod opiekę zatroskanej rodziny.
- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO Każdego roku w dniu 25 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To szczególna data, która ma przypominać o trwale zaginionych dzieciach i nastolatkach, a także o trudnej sytuacji, w której znaleźli się ich najbliżsi. Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku w tę międzynarodową kampanię włączyło się Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji we współpracy z Fundacją ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat nad wydarzeniem objęła Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
- Szczęśliwe finały poszukiwań Do tomaszowskiej policji w ciągu dwóch godzin, wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące zaginięć osób, których życiu i zdrowiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Szybka reakcja policjantów z Tomaszowa i Wolborza spowodowała szczęśliwe, odnalezienie mieszkańców powiatu tomaszowskiego.
- WYBIERASZ SIĘ NA GRZYBY? ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO! Sezon grzybobrania to szczególny okres dla policjantów, bo wraz z wysypem grzybów w lasach, rośnie ryzyko zaginięć. Nie wszyscy niestety znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Bezpieczeństwo podczas grzybobrania to nie tylko wiedza potrzebna do rozróżniania różnych gatunków grzybów, w tym przypadku jest to szersze pojęcie, związane również z profilaktyką zaginięć.
- Kolejna nieoceniona pomoc pracowników monitoringu miejskiego Rozpoczęły się wstępne działania poszukiwawcze a referent przyjmował oficjalne zawiadomienie od członków rodziny o zaginięciu nastolatki, gdy oficer dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał cenną informację. Informacja ta wpłynęła od pracowników monitoringu miejskiego w Tomaszowie Mazowieckim, którzy wiedząc o działaniach policji i po otrzymaniu rysopisu zaginionej dziewczynki, sprawnym okiem wypatrzyli ją na terenie miasta. Nastolatka trafiła pod opiekę rodziny cała i zdrowa. Można było też przerwać mobilizację bardzo dużych sił i środków jakie były by zaangażowane do poszukiwań nastolatki, być może na wiele godzin. To kolejny przykład z ostatniego czasu, który udowadnia jak cennym narzędziem może być nowoczesny monitoring obsługiwany przez kompetentnych operatorów. To również dowód, że dalsza rozbudowa monitoringu miejskiego to właściwy kierunek, który z pewnością przyczyni się do jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa tomaszowian.
- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO - WSPÓLNA KAMPANIA EDUKACYJNA FUNDACJI AMBER ALERT EUROPE I KRAJÓW STOWARZYSZONYCH, ADRESOWANA DO NAJMŁODSZYCH DZIECI Dzień 25 maja w wielu krajach w Europie i na świecie jest dniem szczególnym, bo poświęconym zaginionym dzieciom. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, ściśle współpracujące z Fundacją Amber Alert Europe, tradycyjnie już jak co roku, włączyło się do zainicjowanej z tej okazji przez Fundację międzynarodowej kampanii, mającej prewencyjny charakter i koncentrującej się na bezpieczeństwie małych dzieci.
- "SEZON NA ZAGINIĘCIA” - POLICJANCI APELUJĄ, GRZYBIARZU ZABIERZ ZE SOBĄ TELEFON ! Wielkimi krokami zbliża się sezon grzybowy. Nie wszyscy jednak znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
- UWAGA! ZAGINĘŁO DZIECKO Wakacje to czas swobody i beztroski dla dzieci, ale nie dla ich rodziców. W tym okresie dochodzi do zaginięć dzieci, które wynikają z nieuwagi rodziców lub też świadomej decyzji nastoletniego człowieka. Tylko właściwa relacja z dzieckiem i rozmowa o potencjalnych zagrożeniach mogą uchronić je przed tym często traumatycznym doświadczeniem.
- Policjanci odnaleźli 5-latkę 27 marca 2022 roku około 13:40, do dyżurnego tomaszowskiej policji wpłynęło zawiadomienie od roztrzęsionych rodziców, którzy zgłosili zaginięcie swojej 5-letniej córki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili rysopis dziecka i przebieg zdarzenia, a finalnie wraz z sąsiadem dziewczynki odnaleźli ją.
- Szybka reakcja policjantów zapobiegła rodzinnej tragedii Szybka reakcja oficera dyżurnego i mundurowych z Komisariatu Policji w Rokicinach zapobiegła rodzinnej tragedii związanej z oddaleniem się bez wiedzy rodziny 82-latki z zanikami pamięci.