Tag zaginięcia
Rozmiar czcionki
- #JestemTuCZEKAM – co zrobić, aby zapobiec zaginięciu seniora? Liczba seniorów w naszym społeczeństwie stale wzrasta. Często są to osoby wymagające naszej doraźnej lub stałej opieki. Na problemy związane z poruszaniem się, nakładają się też inne trudności, związane z chorobami typowymi dla wieku zaawansowanego. Mogą one powodować zaburzenia pamięci i orientacji, a w konsekwencji doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu, np. w przypadku zaginięcia takiej osoby. W kolejnej odsłonie kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM zainicjowanej przez Komendę Główną Policji postaramy się dostarczyć Państwu informacji i wskazówek, które mogą zapobiec tym tragicznym zdarzeniom.
- #JestemTuCZEKAM - kampania społeczna dotycząca zaginięć seniorów Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ponad 2 tys. zaginięć osób powyżej 60 roku życia. Niestety, nie wszystkie z tych dramatycznych zdarzeń znajdują swój szczęśliwy finał. Dlatego tak istotne jest, aby im zapobiegać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów polska Policja, przy współpracy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska, przygotowała kampanię społeczną pod hasłem #JestemTuCZEKAM, mającą na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Informujemy Państwa o niej właśnie dziś, podczas obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera.
- „SEZON NA ZAGINIĘCIA”- GRZYBIARZU ZABIERZ ZE SOBĄ TELEFON I STOSUJ SIĘ DO PONIŻSZYCH WSKAZÓWEK ! Wrzesień to czas, w którym na dobre rozpoczyna się sezon wysypu grzybów w lesie. Amatorów grzybobrania jest bardzo wielu. Niestety w tym czasie nasilają się również zgłoszenia dotyczące zaginięć osób w obszarach leśnych.
- FUNDACJA AMBER ALERT EUROPE WRAZ Z PARTNERAMI ROZPOCZYNA MIĘDZYNARODOWĄ KAMPANIĘ, MAJĄCĄ NA CELU DOSTARCZENIE RODZICOM WIEDZY, POMOCNEJ W SYTUACJI ZAGINIĘCIA DZIECKA “Sprawdź. Pomyśl. Zgłoś”, to hasło tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii edukacyjnej, przygotowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, obchodzonego na całym świecie w dniu 25 maja. Ta międzynarodowa inicjatywa, mająca na celu pomoc rodzicom i opiekunom w przypadku zaginięcia dziecka, zorganizowana została przez Fundację Amber Alert Europe, we współpracy z krajami stowarzyszonymi. W Polsce w kampanię włączyło się Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.
- ZAGINIĘCIA! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI WOBEC STARSZYCH OSÓB W NASZYM OTOCZENIU! Policjanci w ciągu roku prowadzą liczne działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo seniorów. Wiek sprawia, że organizm nie funkcjonuje sprawnie, pamięć zawodzi, a zmysł orientacji zanika. Taki stan często jest powodem zaginięć, co w konsekwencji może doprowadzić do tragicznego finału poszukiwań. Obecnie spora część z tych zaginięć związana jest z trwającym sezonem grzybiarskim. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo seniorów.
- NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI WOBEC STARSZYCH OSÓB W NASZYM OTOCZENIU! Policjanci w ciągu roku prowadzą liczne działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo seniorów. Wiek sprawia, że organizm nie funkcjonuje sprawnie, pamięć zawodzi, a zmysł orientacji zanika. Taki stan jest powodem zaginięć, co w konsekwencji może doprowadzić do tragicznego finału poszukiwań. Obecnie spora część z tych zaginięć związana jest z trwającym sezonem grzybiarskim. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo seniorów.
- "LINIA NADZIEI" pod numerem telefonu 600 100 260 Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” zajmuje się min. problematyką osób zaginionych, szczególnie dotyczących zaginięcia dziecka. Od 2017 roku ściśle współpracują z Komendą Główną Policji w zakresie profilaktyki zaginięć oraz prowadzenia bezpośrednich działań poszukiwawczych.
- Policjanci z Czerniewic odnaleźli zaginioną 83-latkę Czerniewiccy policjanci zaledwie w kilkadziesiąt minut od uzyskania informacji o zaginięciu 83-letniej kobiety, odnaleźli ją i przekazali pod opiekę rodziny. Natychmiastowa reakcja i dobre rozpoznanie terenu pozwoliło uniknąć sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu seniorki.
- Jak uniknąć zaginięcia dziecka Wakacyjny wypoczynek, beztroskie spędzanie czasu wolnego, podróże i związane z nimi odwiedzanie wielu miejsc w przestrzeni publicznej sprzyja zaginięciom najmłodszych. Dzieci najczęściej gubią się w miejscach zbiorowego wypoczynku – plaże, parki rozrywki, baseny, a także w centrach handlowych, podczas wszelkiego rodzaju imprez plenerowych oraz wszędzie tam, gdzie występuje duże skupienie ludzi, a charakter miejsca odwraca uwagę rodziców od ich pociech. Często do zaginięcia dziecka przyczynia się roztargnienie rodziców.