Tag numer alarmowy
Rozmiar czcionki
- EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112 Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 to międzynarodowy dzień, który co roku odbywa się 11 lutego. Jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 został powołany do życia uchwałą Rady Europy z dnia 29 lipca 1991 roku. Od tego momentu rozpowszechniana jest idea jednolitego numeru alarmowego. W Centrach Powiadamiania Ratunkowego odbierany jest przez operatorów, którzy przyjmują zgłoszenia o wszelkiego typu zagrożeniach, wypadkach oraz prośbach o pomoc i kierują na miejsce zdarzenia odpowiednie służby.
- REAGUJMY NA OSOBY ZAGROŻONE WYCHŁODZENIEM Policjanci kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których schronienia mogą szukać osoby zmagające się z bezdomnością. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową, narażonym na wychłodzenie. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.
- EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112 W ŁODZI Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, to międzynarodowy dzień, który przypada na dzień 11 lutego. Numer 112 to jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy, który pełni bardzo ważną rolę w naszym życiu. W Centrach Powiadamiania Ratunkowego odbierany jest przez operatorów, którzy przyjmują zgłoszenia o wszelkiego typu zagrożeniach, wypadkach oraz prośbach o pomoc i kierują na miejsce zdarzenia odpowiednie służby.
- NUMER ALARMOWY 112 OBCHODZI SWOJE URODZINY Przypadający na 11 lutego 2022 roku Dzień Numeru Alarmowego 112, to doskonała okazja, by podziękować wszystkim operatorom za poświęcenie i zaangażowanie w pracy. W tym dniu warto również zwiększyć swoją świadomość na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112. Numer „112” jest bezpłatnym, jednolitym numerem alarmowym, dostępnym na terenie całej Unii Europejskiej. Na numer alarmowy 112 można dzwonić zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, również z tych nieposiadającym karty SIM. PAMIĘTAJ! Dzwoniąc na numer alarmowy „112” bez potrzeby i uzasadnienia, blokujesz linię telefoniczną osobie, która właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy, a nie może połączyć się z operatorem w CPR. Zastanów się – TY też możesz kiedyś potrzebować pomocy!
- 11 lutego Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112 Początki definiowania problematyki jednolitego numeru alarmowego sięgają 29 lipca 1991 r., kiedy Rada Europy wydaje stosowną uchwałę. Szczegółowe regulacje zawarte zostają w dyrektywie Parlamentu Europejskiego 2002/22/WE z 7 marca 2002 r. w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników. Polskim aktem normatywnym jest Ustawa z dnia 22 listopada 2013 r. o systemie powiadamiania ratunkowego (Dz.U. 2013 poz. 1635 z późn. zm.).
- Numer 997 zostanie przekierowany na numer 112 22 listopada 2018 r. na terenie województwa łódzkiego rozpoczął się proces przekierowywania numeru alarmowego Policji 997 na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Numer 997 nadal będzie aktywny, ale zmieni się miejsce odbioru zgłoszenia.