Tag cyberbezpieczeństwo
Rozmiar czcionki
- Bankowcy dla Cyberedukacji: Uważaj na ataki cyberprzestępców z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania W ferworze pracy o mały włos sama nie uległam oszustom. W przerwie na planie zdjęciowym przejrzałam telefon a tam sms, że moja przesyłka jest ponadgabarytowa i muszę dopłacić minimalną kwotę 1,5 zł. W tym celu za pomocą załączonego linku należało pobrać oprogramowanie, a dokładnie aplikację do firmy kurierskiej, żeby dokonać tej niewielkiej dopłaty. Nigdy nie klikajcie w takie linki i nie ściągajcie takich aplikacji, ponieważ cyberprzestępcy w taki sposób usiłują uzyskać dostęp do waszego telefonu po to, żeby zainstalować złośliwe oprogramowanie. – przestrzega Katarzyna Skrzynecka w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
- Bankowcy dla Cyberedukacji: Oszustwo na fałszywą inwestycję Oszustwo inwestycyjne to jedna z najczęściej wykorzystywanych przez oszustów metod. Chcąc przyciągnąć uwagę użytkowników oferują bardzo wysokie zyski, bez ryzyka utraty pieniędzy. Pamiętaj, aby nie logować się na niesprawdzonych platformach i nie instalować na swoich urządzeniach aplikacji z niezaufanych źródeł!
- Bankowcy dla cyberedukacji: oszustwa na rynku Forex. Reklamy gwarantujące szybki i duży zysk są zarzuconą na Ciebie przynętą. Zachowaj rozsądek i nie ulegaj presji! Nie daj się skusić pozornie atrakcyjnymi ofertami!
- BANKOWCY DLA CYBEREDUKACJI: SPOOFING – CZY TO NA PEWNO TELEFON Z BANKU? Czy wiesz, że oszuści podszywają się pod pracowników banków? Zdarza się nam korzystać z ofert, do których bank przekonał nas telefonicznie. Takie czasy – reklama dźwignią handlu. Ale czy to był na pewno telefon z banku? A jeśli nie?
- FAŁSZYWE E-MAILE NADAL ROZSYŁANE Informujemy, że trwa rozsyłanie fałszywych wiadomości e-mail, w których oszuści podszywają się pod kierownictwo Centralnego Biura Śledczego Policji. CBŚP nie jest ich autorem, nie odpowiadajmy na takie wiadomości!
- BANKOWCY DLA CYBEREDUKACJI: UWAŻAJ NA SUPER OKAZJE W INTERNECIE! Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i banków we współpracy z Policją. Celem kampanii jest edukacja wszystkich użytkowników Internetu w zakresie cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed nimi.
- Ferie ,,za pasem”. Tomaszowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim i jednostek podległych dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Prowadzą spotkania, prelekcje i konkursy. Aktywizują najmłodszych i uczą ich bezpiecznych zachowań, również w czasie wolnym od szkolnych obowiązków.
- CYBERPRZESTĘPCY NIE MAJĄ DŁUGIEGO WEEKENDU Przed nami kilka dni odpoczynku i wytchnienia od codziennej pracy. Pamiętajmy, że cyberprzestępcy nie mają długiego weekendu i będą robić wszystko, aby wykorzystać nasze rozprężenie i zdobyć nasze poufne dane, które bezwzględnie wykorzystają np. logując się na nasze konto bankowe i wyprowadzając zgromadzone tam środki. Ostrzegamy przed kilkoma typowymi zagrożeniami, z jakimi możemy spotkać się w sieci.
- UWAŻAJ NA FAŁSZYWE MAILE DOTYCZĄCE RZEKOMEGO CYBERATAKU! Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości informują o kolejnej kampanii, w której oszuści podszywają się po CBZC i wysyłają wiadomości e-mail, które mają na celu wyłudzenie naszych poufnych danych. Wiadomość zawiera informację o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu ma być instalacja programu do wykrywania wirusów. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że nie jest autorem tych wiadomości.
- Nie daj się oszukać podczas sprzedaży w sieci W mediach mówi się bardzo dużo o oszustwach podczas zakupów i sprzedaży w sieci. Aplikacje ogłoszeniowe ostrzegają przed oszustami, ale użytkownicy niestety to lekceważą. Nadal wiele osób zgłasza się do jednostek policji, jako pokrzywdzeni, bo nie zachowali ostrożności podczas sprzedaży w sieci i stracili swoje oszczędności.
- BEZPIECZNE ZAKUPY PRZEDŚWIĄTECZNE Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko otwierany codziennie przez dzieci kalendarz adwentowy czy świąteczna kolacja z najbliższymi, to także czas przygotowań, podczas którego zakupowy szał, pośpiech i roztargnienie będą nam towarzyszyć.
- JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED CYBERPRZESTĘPCAMI W CZASIE PANDEMII? Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware - cyberprzestępcy nie próżnują i szukają wciąż nowych sposobów na uzyskanie korzyści finansowych kosztem użytkowników Internetu. Na co zwracać uwagę i jak wyjść ze starcia z przestępcami obronną ręką informuje kampania Interpolu, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
- Kompendium - jak nie dać się oszukać w Internecie Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI – SUKCESY W WALCE Z CYBERPRZESTĘPCZOŚCIĄ Z okazji rozpoczynającego się dziś Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa 2020, zapraszamy do posłuchania o sukcesach Policji w walce z cyberprzestępczością - opowiada oficer operacyjny Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP.
- Zamień swój dom w bezpieczną cybertwierdzę Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP we współpracy z NASK (Naukową i Akademicką Siecią Komputerową) oraz Europolem przypominają o najważniejszych zasadach cyberbezpieczeństwa. #zostanwdomu to czas aktywnego korzystania z Internetu. Wiążą się z tym możliwości zdalnych zakupów czy kontaktu z bliskimi i znajomymi, ale to także przestrzeń aktywności oszustów. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.
- Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez Internet. Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL (pod adresem https://incydent.cert.pl/) oraz najbliższej jednostce Policji.