Tag cbzc
Rozmiar czcionki
- Jak nie zostać mułem finansowym? Oszustwa finansowe ciężko rozpoznać na pierwszy rzut oka. Mogą to być oferty, które wydają się niezwykle atrakcyjne i gwarantują szybki zysk bez większego wysiłku. Skonstruowane są tak, aby zwabić jak największą liczbę osób.
- #Twojekontotwojeprzestepstwo – kampania informacyjna dotycząca „Mułów finansowych” Grupy przestępcze często wykorzystują proceder „prania pieniędzy” w celu ukrycia pochodzenia nielegalnych środków. Celem jest wywołanie wrażenia legalności przestępczych aktywów, a w konsekwencji uniknięcie odpowiedzialności karnej. Proceder taki w rezultacie utrudnia organom ścigania identyfikowanie i śledzenie transferów środków.
- CYBERPRZESTĘPCY NIE MAJĄ DŁUGIEGO WEEKENDU Przed nami kilka dni odpoczynku i wytchnienia od codziennej pracy. Pamiętajmy, że cyberprzestępcy nie mają długiego weekendu i będą robić wszystko, aby wykorzystać nasze rozprężenie i zdobyć nasze poufne dane, które bezwzględnie wykorzystają np. logując się na nasze konto bankowe i wyprowadzając zgromadzone tam środki. Ostrzegamy przed kilkoma typowymi zagrożeniami, z jakimi możemy spotkać się w sieci.
- UWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o nowym sposobie oszustwa wykorzystywanym przez cyberprzestępców. Rozsyłają oni wiadomości e-mailowe rzekomo pochodzące od zastępcy Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadkom. Marcina Bednarza.
- UWAŻAJ NA FAŁSZYWE MAILE DOTYCZĄCE RZEKOMEGO CYBERATAKU! Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości informują o kolejnej kampanii, w której oszuści podszywają się po CBZC i wysyłają wiadomości e-mail, które mają na celu wyłudzenie naszych poufnych danych. Wiadomość zawiera informację o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu ma być instalacja programu do wykrywania wirusów. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że nie jest autorem tych wiadomości.