Tag zaginięcie dziecka
Rozmiar czcionki
- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO - WSPÓLNA KAMPANIA EDUKACYJNA FUNDACJI AMBER ALERT EUROPE I KRAJÓW STOWARZYSZONYCH, ADRESOWANA DO NAJMŁODSZYCH DZIECI Dzień 25 maja w wielu krajach w Europie i na świecie jest dniem szczególnym, bo poświęconym zaginionym dzieciom. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, ściśle współpracujące z Fundacją Amber Alert Europe, tradycyjnie już jak co roku, włączyło się do zainicjowanej z tej okazji przez Fundację międzynarodowej kampanii, mającej prewencyjny charakter i koncentrującej się na bezpieczeństwie małych dzieci.
- Policjanci odnaleźli 5-latkę 27 marca 2022 roku około 13:40, do dyżurnego tomaszowskiej policji wpłynęło zawiadomienie od roztrzęsionych rodziców, którzy zgłosili zaginięcie swojej 5-letniej córki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili rysopis dziecka i przebieg zdarzenia, a finalnie wraz z sąsiadem dziewczynki odnaleźli ją.
- 25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego Każdego roku tylko w samej Unii Europejskiej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy zaginięć dzieci. Zdecydowana większość z nich się odnajduje ale w policyjnych bazach osób zaginionych figurują również sprawy zaginięć do dziś nierozwiązane. 25 maja jest dniem wyjątkowym, bo poświęconym pamięci zaginionych i nigdy nie odnalezionych dzieci oraz solidarności z ich rodzinami. Symbolem MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA ZAGINIONEGO jest kwiat niezapominajki, bo rodziny nigdy nie zapominają i nigdy nie przestają szukać. W tym roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja ITAKA przypominają o dzieciach, które zaginęły i do dziś nie powróciły do swoich domów. Jak każdego roku, zwracamy również uwagę na to, w jaki sposób ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem.
- "LINIA NADZIEI" pod numerem telefonu 600 100 260 Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” zajmuje się min. problematyką osób zaginionych, szczególnie dotyczących zaginięcia dziecka. Od 2017 roku ściśle współpracują z Komendą Główną Policji w zakresie profilaktyki zaginięć oraz prowadzenia bezpośrednich działań poszukiwawczych.
- Jak uniknąć zaginięcia dziecka Wakacyjny wypoczynek, beztroskie spędzanie czasu wolnego, podróże i związane z nimi odwiedzanie wielu miejsc w przestrzeni publicznej sprzyja zaginięciom najmłodszych. Dzieci najczęściej gubią się w miejscach zbiorowego wypoczynku – plaże, parki rozrywki, baseny, a także w centrach handlowych, podczas wszelkiego rodzaju imprez plenerowych oraz wszędzie tam, gdzie występuje duże skupienie ludzi, a charakter miejsca odwraca uwagę rodziców od ich pociech. Często do zaginięcia dziecka przyczynia się roztargnienie rodziców.