Tag handel ludźmi
Rozmiar czcionki
- Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi [Spot polskiej Policji] Od dobrej zabawy do tragedii droga bywa krótka. Nie zawsze to, co wydaje się atrakcyjne jest bezpieczne. Handel ludźmi to brutalna rzeczywistość. Policjanci Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji we współpracy z Biurem Kryminalnym KGP przygotowali specjalny spot, którego celem jest uświadomienie zagrożeń wynikających z działalności przestępców zajmujących się handlem ludźmi i zwrócenie uwagi na to, jak łatwo można stać się ofiarą, w tym przypadku… sutenera.
- ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z NIEWOLNICTWEM DZIECI To święto, które ma zwrócić uwagę na dramat dzieci wykorzystywanych do niewolniczej pracy. Data 16 kwietnia nie jest przypadkowa. Upamiętnia Iqbala Masiha - chłopca z Pakistanu, którego w wieku 4 lat ojciec sprzedał do pracy do fabryki dywanów. Udało mu się uciec po 6 latach, a jego działalność przyczyniła się do uwolnienia 3 tysięcy dzieci.
- EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI 18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe, jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.
- ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI Handel ludźmi jest zbrodnią. To przestępstwo przeciwko wolności i życiu. To proceder, który uderza w godność, psychikę oraz prawa człowieka. 30 lipca w Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi warto przypomnieć, jak nie stać się ofiarą tego przestępstwa.
- REALIZACJA DZIAŁAŃ W PROJEKCIE PN. „IDENTYFIKACJA OFIAR HANDLU LUDŹMI JAKO PODSTAWA UZYSKANIA WSPARCIA PRZEZ POKRZYWDZONEGO” 8 października już po raz 16. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji wraz z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji przypominają o trwających działaniach w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.
- Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi Dzień 18 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.
- ŚWIATOWY DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI 30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym policja, organizacje rządowe, jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.
- PRACA SEZONOWA – JAK NIE STAĆ SIĘ OFIARĄ HANDLU LUDŹMI! Sezon turystyczny w pełni, ogłoszeń o pracę w wakacje lawinowo przybywa. Często młodzi ludzie po intensywnym roku szkolnym narzekają na brak pieniędzy na wydatki i letnie wyjazdy. Ponadto wzrastające koszty utrzymania oraz nieciekawe oferty pracy w najbliższej okolicy zmuszają coraz starsze osoby do poszukiwania pracy poza krajem. Właśnie wtedy pojawia się pierwsza myśl o wyjeździe do pracy za granicę. Czy zaryzykować, jeśli nie mamy tam żadnych znajomości? Na co zwrócić uwagę, aby było to bezpieczne i pozytywne doświadczenie? Jak przygotować się do szukania pracy w innym kraju?
- Nie stań się ofiarą handlu ludźmi - НЕ ДОВІРЯЙТЕ БЕЗМЕЖНО Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. Tło wojenne oraz przemieszczanie się dużych grup uchodźców wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na problematykę przestępstw oraz przeciwdziałania postawom patologicznym czy niegodziwemu traktowaniu ludzi. W obliczu tych szczególnych zagrożeń należy skupić się przede wszystkim na grupie dzieci i kobiet mogących stosunkowo łatwo stać ofiarami przestępstwa handlu ludźmi.
- 18 PAŹDZIERNIKA - EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI Handel ludźmi jest poważnym przestępstwem rażąco naruszającym podstawowe prawa człowieka. Jego istotą jest wykorzystanie człowieka nawet za jego zgodą, przy użyciu konkretnych metod i środków. Zjawisko handlu ludźmi dotyka zarówno państwa rozwijające się, jak i państwa rozwinięte. Handel ludźmi jest powiązany z problemami społecznymi, kulturowymi, politycznymi oraz ekonomicznymi, w związku z czym przyjmuje się, iż krajami pochodzenia ofiar są kraje rozwijające się, zaś docelowymi są kraje rozwinięte.
- ROZPOCZĘCIE REALIZACJI PROJEKTU PN. „IDENTYFIKACJA OFIAR HANDLU LUDŹMI JAKO PODSTAWA UZYSKANIA WSPARCIA PRZEZ POKRZYWDZONEGO” 18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.
- HANDEL LUDŹMI W POLSCE. JAK NIE STAĆ SIĘ OFIARĄ 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Ten niebezpieczny proceder nasila się szczególnie w okresie letnim, kiedy zaczyna się popyt na wyjazdy za granicę do prac sezonowych. Warto więc zawczasu dowiedzieć się, jak ustrzec się przed takimi zjawiskami i gdzie szukać pomocy.
- Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi 30 lipca obchodzimy Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.
- Wakacyjne oferty pracy ? - zawsze sprawdzamy aby nie paść ofiarą handlu ludźmi ! Wyjeżdżając za granicę należy dokładnie sprawdzić wiarygodność przyszłego pracodawcy i upewnić się, co do legalności zatrudnienia. Warto skorzystać z baz ofert pracy od sprawdzonych pracodawców i pośredników pracy. Można skorzystać z takich stron, jak EURES – Europejskie Służby Zatrudnienia (www.eures.praca.gov.pl), czy KRAZ – Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia (www.kraz.praca.gov.pl). Na stronie KRAZ można sprawdzić, czy dana agencja zatrudnienia oferująca pracę, jest zarejestrowana i działa legalnie. Jeśli mamy wątpliwości, czy oferta pracy może budzić obawy, przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić wiarygodność takiego pracodawcy.