Tag profilaktyka
Rozmiar czcionki
- Policyjne spotkania profilaktyczne Wrzesień to doskonały czas i okazja, aby przypomnieć dzieciom, które po wakacyjnej przerwie powróciły do szkoły lub rozpoczęły dopiero szkolną przygodę o zasadach związanych z bezpieczeństwem. Dlatego tomaszowscy policjanci realizują szereg działań profilaktycznych dla uczniów, ale także rodziców i nauczycieli, wizytują z ,,policyjną lekcją” w placówkach edukacyjnych oraz goszczą młodych uczniów i przedszkolaków w murach tomaszowskiej komendy. Wszystko po to by bezpieczeństwo najmłodszych było na najwyższym poziomie.
- #JestemTuCZEKAM – co zrobić, aby zapobiec zaginięciu seniora? Liczba seniorów w naszym społeczeństwie stale wzrasta. Często są to osoby wymagające naszej doraźnej lub stałej opieki. Na problemy związane z poruszaniem się, nakładają się też inne trudności, związane z chorobami typowymi dla wieku zaawansowanego. Mogą one powodować zaburzenia pamięci i orientacji, a w konsekwencji doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu, np. w przypadku zaginięcia takiej osoby. W kolejnej odsłonie kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM zainicjowanej przez Komendę Główną Policji postaramy się dostarczyć Państwu informacji i wskazówek, które mogą zapobiec tym tragicznym zdarzeniom.
- Dożynki Województwa Łódzkiego – Spała 2024 z policyjnym akcentem 18 sierpnia 2024 roku w Spale odbyły się Dożynki Wojewódzkie, na które ściągnęły tłumy ludzi. Mnogość wystawców wśród których znaleźli się również tomaszowscy policjanci z namiotem profilaktycznym i gadżetami dla najmłodszych oraz atrakcji przygotowanych przez organizatorów, spowodowała że przez wiele godzin występował bardzo duży ruch osobowy i kołowy. Z tym wyzwaniem poradzili sobie policjanci ruchu drogowego, którzy ręcznie kierowali ruchem. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i wszystkich przybyłych na tegoroczne święto plonów czuwały również zmotoryzowane i pisze patrole prewencyjne i kryminalne. W dożynkowych obchodach udział wziął również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Jarosław Rybka oraz Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Tomasz Jędrzejczyk.
- CHROŃMY SIĘ PRZED OSZUSTAMI NA WAKACYJNE APARTAMENTY I KWATERY! Wakacje trwają na dobre. Planując zasłużony wypoczynek trzeba również chronić się przed oszustami, a ci nie próżnują. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się bardzo kosztowne. Takie oszustwo polega na umieszczaniu w Internecie na spreparowanych stronach internetowych: fałszywych ogłoszeń o miejscach noclegowych w atrakcyjnych lub zaniżonych cenach, kuszących znakomitą lokalizacją, zdjęciami wspaniałych apartamentów i domów wakacyjnych. Oszuści mogą podszywać się także pod właścicieli istniejących nieruchomości, próbując wyłudzić zaliczki za rezerwację miejsc noclegowych.
- BANKOWCY DLA CYBEREDUKACJI: SPOOFING – CZY TO NA PEWNO TELEFON Z BANKU? Czy wiesz, że oszuści podszywają się pod pracowników banków? Zdarza się nam korzystać z ofert, do których bank przekonał nas telefonicznie. Takie czasy – reklama dźwignią handlu. Ale czy to był na pewno telefon z banku? A jeśli nie?
- NIE BĄDŹ ZOMBI! TWÓJ PRZECIWNIK CHEATUJE! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.
- Policjanci z ,,drogówki” z wizytą u pierwszaków Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej jednostki, gościli z wizytą u ,,pierwszaków” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i było doskonałą okazją do przekazania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci miały też okazję zobaczyć jaki sprzęt wykorzystują policjanci w codziennej służbie oraz usiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla.
- Dzieciaki ze ,,Słoneczka” z wizytą u policyjnych koni Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc to dobry czas na działania profilaktyczne z udziałem dzieci i młodzieży. By spotkanie z tomaszowskimi policjantami było jeszcze atrakcyjniejsze, zaaranżowano je w Smardzewicach na terenie na którym stacjonuje Ogniwo Konne Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Było mnóstwo uśmiechu i radości oraz wiedzy dotyczącej ogólnopojętego bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również jak wygląda codzienna służba policyjnych jeźdźców oraz przygotowanie do tej służby ,,czworonożnych funkcjonariuszy”. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.
- Ferie ,,za pasem”. Tomaszowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim i jednostek podległych dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Prowadzą spotkania, prelekcje i konkursy. Aktywizują najmłodszych i uczą ich bezpiecznych zachowań, również w czasie wolnym od szkolnych obowiązków.
- Przestrzegali seniorów przed oszustami Jak wskazują policyjne statystyki, ofiarą oszustów może stać się każdy, bez wzglądu na swój wiek, płeć czy status społeczny. Niestety wśród ofiar oszustów są również osoby w wieku senioralny, które tracą w wyniku działania sprawców niejednokrotnie oszczędności życia. Wykorzystując wyszukane metody socjotechniczne, manipulują seniorami wzbudzając ich litość i wywierając na nich presje czasu. Dlatego warto rozmawiać i ostrzegać seniorów o sposobach i przebiegłości oszustów. W tym celu tomaszowscy policjanci spotkali się z Seniorami z Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Farbiarskiej. Spotkanie umilił występ artystyczny Zespołu ,,Jesienne Słowiki”.
- DROGA BABCIU, DROGI DZIADKU Naszym bliskim z okazji Dnia Babci (21 stycznia) i Dnia Dziadka (22 stycznia) warto wręczyć nie tylko kwiaty czy czekoladki ale również porozmawiać o sytuacjach, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla realizacji ich planów i marzeń.
- OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Jego celem jest kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie działań mających za zadanie zapewnienie im godnego życia, a także walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku. Policjanci przez cały rok organizują różne inicjatywy edukacyjno – informacyjne, mające na celu uświadamianie starszego pokolenia o czyhających na nich niebezpieczeństwach oraz metodach zapobiegania im. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora - życzymy zdrowia i bezpieczeństwa, ale także radzimy…
- SPALSKI HUBERTUS JEŹDZIECKI 2023 Policjanci garnizonu łódzkiego, wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim Spalskim Hubertusie. Pokazy jeździeckie i pokazy zaprzęgów to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowano. Na stoisku profilaktycznym łódzkiej komendy, można było zobaczyć między innymi umundurowanie policjanta (hełm, tarcza, sprzęt pododdziałów zwartych). Odwiedzający mogli również dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz wykonać pamiątkowe odbitki linii papilarnych.
- ŚWIATOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom, który został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w kwietniu 2021 r. Inicjatywa ta ma za zadanie zredukować liczbę utonięć ludzi na świecie. Środkiem do celu jest podniesienie świadomości na temat zasad bezpiecznej kąpieli i informowanie o katastrofalnych i długoterminowych skutkach utonięć dla rodzin ofiar i społeczeństwa.
- WAKACYJNE OSZUSTWA – (NIE)BEZPIECZNE PŁATNOŚCI Wakacje to czas, w którym większość z nas marzy o odpoczynku i relaksie. Wreszcie możemy odpocząć od pracy, nauki oraz codziennych obowiązków. W tym okresie często realizujemy więcej transakcji płatniczych i na wyższe kwoty, w poszukiwaniu hoteli, biletów lotniczych czy też dokonujemy zakupów online. To stwarza cyberprzestępcom więcej możliwości przeprowadzenia różnego rodzaju oszustw finansowych.
- PRACA ZA GRANICĄ – ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO! Zbliża się okres wakacji. Wiele osób decyduje się w tym czasie na wyjazdy zagraniczne w celu podjęcia sezonowej pracy zarobkowej. Dlatego warto zwrócić uwagę na związane z tym zagrożenia. Planując taki rodzaj zarobkowania, należy pamiętać, że jako pracownikom za granicą, przysługują nam pewne prawa i obowiązki. Zdarzają się, niestety, przypadki nieetycznych lub niezgodnych z prawem zachowań pracodawców, takie jak zmuszanie pracownika do pracy ponad jego siły, niegodziwe wynagrodzenie, czy warunki zakwaterowania. Dlatego też do takiego wyjazdu zarobkowego należy się dobrze przygotować i wiedzieć, jak nie stać się ofiarą takich sytuacji i gdzie szukać pomocy, gdy nas one spotkają.
- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA NARKOMANII Każdego roku w dniu 26 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 7 grudnia 1987 roku, znany także jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi.
- ZAKOCHAJ SIĘ W BEZPIECZEŃSTWIE! ŁAMIĄC PRZEPISY – ŁAMIESZ SERCE WIELU OSOBOM ! Dziś Walentynki, święto zakochanych, dzień, w którym królują serduszka i czerwony kolor, a my wyznajemy miłość bliskim naszemu sercu osobom. Każdy, kto obchodzi to święto, na swój sposób okazuje i wyznaje miłość. A my? Może to najwyższa pora, zakochajmy się w bezpieczeństwie.
- ROZWAŻNI I ROMANTYCZNI NIE TYLKO W WALENTYNKI Internet, media społecznościowe i popularne komunikatory coraz częściej pomagają podtrzymywać kontakty z bliskimi, poznawać nowych znajomych, a czasem też znaleźć miłość i uczucia, które rozbudzają w nas pozytywne emocje. Policjanci ostrzegają, że cyberprzestępców działających w Internecie jest coraz więcej. Oszustwa matrymonialne są cały czas modyfikowane i przybierają coraz to nowe formy. Ofiarami padają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.
- BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 31. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 29 stycznia br. już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.