Informacje

ZA NAMI POWIATOWY ETAP TURNIEJU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI

15 marca 2024 roku na terenie ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się powiatowy etap „Turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi". Zwycięska drużyna 12 kwietnia zaprezentuje powiat tomaszowski w wojewódzkim finale konkursu.

Turniej odbył się 15 marca 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Idea konkursu jest niezmienna od początku konkursu a jest nią popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, propagowanie zasad fair-lay podczas rywalizacji sportowej oraz promowanie zawodu policjanta. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim a patronat nad turniejem objął Starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski. O bezpieczeństwo młodzieży i prawidłowy przebieg konkursu dbali tomaszowscy policjanci. Do udziału w turnieju zaproszone zostały wszystkie szkoły ponadpodstawowe z powiatu tomaszowskiego. Łącznie do rywalizacji stanęło sześć drużyn. Każdą ze szkół reprezentowała czteroosobowa grupa, składająca się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.
Najpierw młodzież przystąpiła do testu sprawnościowego. Tor przeszkód każdy uczestnik musiał pokonać indywidualnie. Kolejnym elementem rywalizacji międzyszkolnej był pisemny test wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego. Część pisemna to zmagania grupowe.

W turnieju zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

II miejsce zajęła młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce podium zdobyli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim

Zwycięska drużyna zaprezentuje nasz powiat w finale wojewódzkim turnieju, który odbędzie się 12 kwietnia w Łodzi.
Turniej był również doskonałą okazją do promowania policyjnego zawodu, dlatego członkowie Zespołu Doborowego tomaszowskiej komendy udzielali wszystkim zainteresowanym niezbędnych informacji na temat rekrutacji w policyjne szeregi jak i samej służby.