Informacje

Pamiętajmy ! Zakrywanie ust i nosa podnosi nasze bezpieczeństwo

W związku z panującą epidemią, nadal na terenie kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Tomaszowscy policjanci podczas rozpoczynających się wzmożonych działań, będą sprawdzali jak obostrzenia respektowane są przez mieszkańców oraz pracowników i turystów czasowo przebywających na terenie powiatu.

Należy pamiętać, że osoby zakażone koronawirusem, przechodzące chorobę bezobjawowo, nie stosując się do tego obowiązku nieświadomie zarażają innych, narażając ich na utratę zdrowia a nawet życia. Tylko odpowiedzialne zachowanie, oraz bezwzględne podporządkowanie się obowiązującym zaleceniom pozwoli zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

 Policjanci od początku pandemii zwracają szczególną uwagę na wszelkie przejawy ignorowania nakazu. Wielokrotnie rozmawiali z mieszkańcami o konieczności zakrywania ust i nosa a nawet wręczali maseczki ochronne.  Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z konieczności zachowania szczególnej ostrożność w kontaktach z innymi.

Bywają osoby, które wręcz poddają wątpliwości istnienie zagrożenia epidemiologicznego i świadomie rezygnują z środków ochronnych.

Dlatego w  celu zdyscyplinowania osób nie stosujących się do aktualnych obostrzeń, w najbliższych dniach na terenie Tomaszowa i powiatu funkcjonariusze prowadzić będą wzmożone działania kontrolne. Wspólnie z przedstawicielami innych podmiotów sprawdzą m in. jak sytuacja wygląda w środach komunikacji miejskiej, sklepach, oraz pozostałych miejscach gdzie bezwzględnie należy zakrywać usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny. Jednocześnie przypominamy, że za niestosowanie się do nakazu grozi grzywna w wysokości do 500 złotych.

Powrót na górę strony