Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy !

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną. Adresy e-mail znajdziesz na stronie internetowej danej jednostki policji.

 2. Przestępcze trio w rękach policjantów

  Współpraca policjantów z tomaszowskiej jednostki z pracownikami monitoringu miejskiego doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn w wieku od 27 do 42 lat, którzy dokonali kradzieży, w tym również kradzieży w sposób szczególnie zuchwały w galeriach handlowych na terenie miasta. Skradzione towary zostały odzyskane i częściowo powróciły już do sprzedaży, zaś trójka zatrzymanych mężczyzn mających już wcześniejsze konflikty z prawem usłyszała zarzuty za które grozi im kara od 5 do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 3. „Zmieścimy się wszyscy”.

  Pod takim hasłem odbyła się już kolejny raz akcja policjantów tomaszowskiej drogówki i członków Grupy Motocyklowej KLIW, zachęcająca kierowców samochodów do wzmożonej czujności, częstego spoglądania w lusterka oraz do zachowania wzajemnego szacunku na drodze. A to wszystko po to, aby każdy uczestnik ruchu drogowego czuł się bezpiecznie.

 4. Wakacje tuż, tuż …Trwają edukacyjne spotkania policjantów z dziećmi

  Policjanci dbają by przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych w trakcie wakacji, które niebawem się rozpoczną nie zapominali o zasadach bezpieczeństwa. Dlatego spotykają się najmłodszymi i przypominają jak należy się zachowywać nad wodą, co zrobić gdy zaatakuje nas groźne zwierzę oraz w jaki sposób unikać innych niebezpieczeństw. W ostatnim czasie odbyło się kilka takich spotkań a kolejne są już zaplanowane.

 5. OGÓLNOPOLSKA AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

  7 czerwca 2024 r. odbędzie się ogólnopolska akcja "Prędkość". Podczas działań policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole prędkości, nie tylko na terenie naszego województwa, ale i całego kraju. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na problem nadmiernej prędkości, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 6. Cykl egzaminów na kartę rowerową w ramach programu ,,Jednośladem bezpiecznie do celu"

  W ramach programu ,,Jednośladem bezpiecznie do celu” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim spotykają się z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu, którym przekazują wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i przeprowadzają również egzaminy na kartę rowerową. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa młodych ,,niechronionych” uczestników ruchu drogowego.

 7. Uczciliśmy pamięć sierżanta Mateusza Sitka, który zginął chroniąc granicy Naszej Ojczyzny

  Punktualnie o godzinie 12:00, 12 czerwca 2024 roku na znak czci dla śp. sierż. Mateusza Sitka Żołnierza Wojska Polskiego, który zginął chroniąc granicy Naszej Ojczyzny oraz w ramach solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy, zabrzmiały syreny policyjnych radiowozów. Tomaszowscy policjanci również uczcili jego pamięć minutą ciszy i oddaniem honorów.

 8. Policjantka po służbie ruszyła z pomocą seniorowi

  W trakcie przyjmowania w tomaszowskiej komendzie od zaniepokojonej rodziny zawiadomienia o zaginięciu 88-letniego mężczyzny, policjantka z Pabianic wracająca do domu odnalazła w przydrożnym rowie seniora, któremu udzieliła niezbędnej pomocy. To kolejny dowód na to, że policjanci nawet nie będąc na służbie nie tracą instynktu i zawsze kierują się maksymą ,,Pomagamy i chronimy”.

 9. UWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE

  Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.

 10. BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ

  Początek czerwca to czas otwarcia sezonu na miejskich kąpieliskach. Łódzcy policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą

Tagi

marihuana bezpieczeństwo niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nietrzeźwy kierujący pieszy służba w Policji obywatelskie ujęcie rozbój kradzież porozumienie COVID-19 prelekcje bezpieczeństwo ruchu drogowego dzielnicowy ferie podsumowanie dobór wypadek woda praca wypadek drogowy włamanie areszt rower jednoślad konkurs wrd bezpieczeństwo w ruchu drogowym niechronieni profilaktyka wakacje narkotyki bezpieczne ferie rekrutacja pomiar prędkości doborowy czwartek poszukiwania życzenia ruch drogowy oszusci koronawirus służba motocykl odblaski zaginiony oszustwa alkohol prędkość pomoc oszustwo

Linki

Powrót na górę strony