Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Najczęściej czytane

 1. TOMASZOWSKIE OBCHODY 105 ROCZNICY POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

  15 lipca 2024 roku w Sali Widowiskowej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. W obecności znamienitych gości będących przedstawicielami instytucji i służb, z którymi tomaszowska Policja współpracuje w codziennej służbie, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzej Patrzałek wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tomaszowie Mazowieckim mł. insp. Tomaszem Jędrzejczykiem wręczyli wyróżnionym policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Była to również doskonała okazja do złożenia podziękowań policjantom i pracownikom Policji za ich zaangażowanie i sumienność w codziennej służbie i pracy.

 2. Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy !

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną. Adresy e-mail znajdziesz na stronie internetowej danej jednostki policji.

 3. Kolejna odsłona działań policjantów ruchu drogowego pn. ,,KIERUJĄCY – PIESZY”

  Od godzin porannych policjanci z tomaszowskiej ,,drogówki” przy współpracy z policjantami z ,,GRUPY SPEED” Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komend Miejskich Policji w Łodzi i Skierniewicach oraz Komend Powiatowych Policji w Rawie Mazowieckiej, Kutnie i Opocznie prowadzą działania pod nazwą „Kierujący – Pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na relację pomiędzy pieszymi a zmotoryzowanymi użytkownikami dróg. Do działań wykorzystują również specjalistycznego drona. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia i liczby zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego do których należą właśnie piesi należą.

 4. Policyjni wodniacy zatrzymali sternika ,,na podwójnym gazie”

  Ponad promil alkoholu w organizmie miał sternik skutera wodnego, który pływał po Zalewie Sulejowskim. 38-latek zwrócił na siebie uwagę policyjnych wodniaków tym, że wypłynął z zatoki gdzie należy zachować szczególną ostrożność z ogromną prędkością. Za sterowanie skuterem pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi od roku do nawet 15 lat. Policjanci kompletnie nieodpowiedzialnemu sternikowi zatrzymali już prawo jazdy.

 5. Podsumowanie działań ,,KIERUJĄCY – PIESZY”

  Wczoraj, przez cały dzień policjanci z tomaszowskiej ,,drogówki” przy współpracy z policjantami z ,,GRUPY SPEED” Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komend Miejskich Policji w Łodzi i Skierniewicach oraz Komend Powiatowych Policji w Rawie Mazowieckiej, Kutnie i Opocznie prowadzili działania pod nazwą „Kierujący – Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na relację pomiędzy pieszymi a zmotoryzowanymi użytkownikami dróg. Do działań wykorzystali mierniki prędkości, motocykle i specjalistycznego drona. W trakcie działań ujawnili dużą liczbę wykroczeń.

 6. Serdecznie gratulujemy odznaczonym medalem nadanym przez Ministra SWiA ,,Za Zasługi Dla Policji”

  Jest nam niezmiernie miło pogratulować, odznaczonym medalem nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ,, Za zasługi Dla Policji” - Przyjaciołom tomaszowskiej Policji panu Arturowi Pawlakowi Burmistrzowi Ujazdu, Bogdanowi Kąckiemu Burmistrzowi Inowłodza, byłemu Wójtowi Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszkowi Szmiglowi oraz Prezesowi Tomaszowskiego Centrum Zdrowia dr n. med. Wiesławowi Chudzikowi. Odznaczenia zostały wręczone w dniu 17 lipca 2024 roku podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Łodzi.

 7. Tragiczny wypadek w miejscowości Ujazd

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło 29 października 2022 roku około godziny 1.30 w miejscowości Ujazd (powiat tomaszowski). Według wstępnych ustaleń kierująca volkswagenem 21-letnia mieszkanka Koluszek nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 22-latkowi kierującemu oplem doprowadzając do zderzenia tych pojazdów.

 8. Uwaga, kolejna fala upałów !!!

  Tomaszowscy policjanci kolejny raz w tym sezonie, apelują do wszystkich o odpowiedzialne zachowanie oraz czujność na krzywdę osób postronnych. Natychmiast reagujmy, widząc w rozgrzanym pojeździe zamkniętą osobę, dziecko lub zwierzę. Sprawdźmy czy wszystko jest w porządku a gdy zachodzi potrzeba niesienia pomocy, dzwońmy na numer alarmowy 112.

 9. CHROŃMY SIĘ PRZED OSZUSTAMI NA WAKACYJNE APARTAMENTY I KWATERY!

  Wakacje trwają na dobre. Planując zasłużony wypoczynek trzeba również chronić się przed oszustami, a ci nie próżnują. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się bardzo kosztowne. Takie oszustwo polega na umieszczaniu w Internecie na spreparowanych stronach internetowych: fałszywych ogłoszeń o miejscach noclegowych w atrakcyjnych lub zaniżonych cenach, kuszących znakomitą lokalizacją, zdjęciami wspaniałych apartamentów i domów wakacyjnych. Oszuści mogą podszywać się także pod właścicieli istniejących nieruchomości, próbując wyłudzić zaliczki za rezerwację miejsc noclegowych.

 10. Kolejna odsłona działań pod nazwą ,,Stop – pojazdom ciężarowym w Tomaszowie Mazowieckim”

  Od godzin porannych tomaszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przy czynnym udziale pracowników monitoringu miejskiego, przeprowadzą na terenie Tomaszowa Mazowieckiego akcję wymierzoną w kierowców pojazdów ciężarowych, notorycznie łamiących przepisy zakazu wjazdu i prowadzenia tranzytu ulicami miasta, bez pozwolenia na wjazd docelowy. To kolejna odsłona działań, które zapoczątkowano w 2023 roku. Te poprzednie przyniosły zamierzony efekt, lecz praktyka pokazuje, że kierowcy szybko wracają do starych nawyków.

Tagi

bezpieczeństwo ruchu drogowego ferie profilaktyka oszusci kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą oszustwo dzielnicowy rekrutacja porozumienie wypoczynek służba służba w Policji alkohol włamanie COVID-19 oszustwa jednoślad marihuana narkotyki zaginiony rozbój podsumowanie ruch drogowy praca doborowy czwartek bezpieczeństwo poszukiwania konkurs areszt nietrzeźwy kierowca prędkość niechronieni kradzież życzenia niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nietrzeźwy kierujący wakacje pomoc koronawirus pieszy wypadek drogowy wypadek wrd woda rower dobór pomiar prędkości bezpieczne ferie bezpieczeństwo w ruchu drogowym prelekcje

Linki

Powrót na górę strony