Zero tolerancji dla alkoholu za kierownicą

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę!

Jak byś się zachował, widząc nietrzeźwą osobę, która chce wsiąść za kierownicę? Czy wiedziałbyś, co zrobić? Zobacz film, który wyjaśnia, jak należy reagować. Film pokazuje historię, która może przydarzyć się każdemu z nas.

Mężczyzna znajdujący się w stanie znacznego upojenia alkoholowego wsiada do samochodu. Widzą to przypadkowi przechodnie. Jeden z nich chce powstrzymać nietrzeźwego – argumentuje, że pijany kierowca zagraża niewinnym uczestnikom ruchu drogowego. Kiedy rozmowa nie przynosi skutku i nietrzeźwy odjeżdża, jeden z mężczyzn sięga po telefon i wybiera numer 112, by zawiadomić policję.

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę! Od tego, czy go powstrzymasz, może zależeć czyjeś życie. Nie wahaj się reagować!

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co czuje człowiek, który spowodował wypadek po pijanemu? Pozbawienie wolności nie jest jedyną karą. 
Prawdziwą ceną za prowadzenie pojazdów po alkoholu są wyrzuty sumienia oraz świadomość odpowiedzialności za czyjąś śmierć, krzywdę i ból. Obejrzyj film, który pokazuje historię nietrzeźwego kierowcy, odbywającego karę pozbawienia wolności.
Jedna błędna decyzja zaważyła na dalszym życiu Jana. Mężczyzna zdecydował się wrócić z imprezy samochodem, mimo, że chwilę wcześniej pił alkohol. Znajomi nie zdołali go powstrzymać. Skutki były tragiczne.
Jeśli w Twojej obecności osoba pod wpływem alkoholu zamierza prowadzić samochód, nie pozwól jej na to! Pamiętaj, że konsekwencje jazdy po pijanemu często są dramatyczne.

W filmie występuje Jan Kozaczuk.

Janusz Rybicki
Henryk Dąbrowski
Ireneusz Dydliński

Film impreza

Pobierz plik impreza (format mp4 - rozmiar 31.04 MB)

Film wiezienie

Pobierz plik wiezienie (format mp4 - rozmiar 21.06 MB)

Powrót na górę strony