Informacje

POLICYJNE DZIAŁANIA,,BOŻE CIAŁO 2024” JESZCZE TRWAJĄ

Działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego województwa, w związku z długim weekendem jeszcze trwają, ale już teraz możemy powiedzieć, że był to bardzo bezpieczny czas na drogach naszego regionu.

Policjanci monitorowali zachowanie użytkowników dróg zarówno z ziemi,  jak i powietrza. Na kluczowych trasach wykorzystywany był  dron, o bezpieczeństwo zadbały także  oznakowane i nieoznakowane radiowozy oraz służbowe motocykle. Funkcjonariusze z grupy SPEED prowadzili kontrole pojazdów. Policjanci reagowali na każde wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na piratów drogowych, nietrzeźwych kierowców, oraz osoby nieprzestrzegające przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa i używających telefonów komórkowych podczas jazdy. Policyjna akcja rozpoczęta 29 maja, potrwa jeszcze dzisiaj do północy. Już teraz możemy powiedzieć, że było bezpieczniej niż podczas zeszłorocznego długiego weekendu  połączonego ze świętem Bożego Ciała. Odnotowaliśmy znaczny spadek wypadków drogowych, których w tym okresie było 18.  26 osób odniosło w tych zdarzeniach obrażenia, na szczęście nikt nie zginął. Spadek odnotowaliśmy także w liczbie nietrzeźwych kierujących. 34 – to liczba pijanych kierujących wyeliminowanych z ruchu podczas trwającej tegorocznej policyjnej akcji.

Niektórzy z Was dopiero dzisiaj wyruszą  w podróż powrotną z weekendowego wyjazdu. Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo na drodze, wsiadajcie za kierownicę wypoczęci, stosujcie się do ograniczeń prędkości, bądźcie trzeźwi! Zdrowy rozsądek pomoże wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu.

Powrót na górę strony