Informacje

Zatrzymana złodziejska szajka

Policjanci z komisariatu w Rokicinach po zgłoszeniu dotyczącym kradzieży w jednym z marketów w gminie Ujazd, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 23 lat oraz dwie kobiety w wieku 21 i 31 lat, którzy wspólnie i w porozumieniu okradali sklepy na terenie województwa łódzkiego. Ich łupem padły towary o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Według śledczych sprawa nadal ma charakter rozwojowy. O losie przestępczego kwartetu zadecyduje sąd.

19 sierpnia 2022 roku po godzinie 21:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało iż na terenie jednego ze sklepów dyskontowych w gminie Ujazd został ujęty sprawca kradzieży. Na miejsce skierowany został patrol z Komisariatu Policji w Rokicinach, który ustalił, iż ujętym mężczyzną jest 26-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna został ujęty na kradzieży kilku opakowań kapsułek do zmywarki, wartości blisko 600 złotych. Został przejęty przez policjantów i zatrzymany. Ich czujność jednak nie został uśpiona. Ustalili, iż na terenie sklepu zamontowane są kamery monitoringu rejestrujące obraz i postanowili dokładnie przejrzeć pochodzący z nich zapis. Nagranie potwierdzało, iż zatrzymany mężczyzna jest sprawcą kradzieży ale pozwoliło również ustalić, iż do sklepu wszedł w towarzystwie innego mężczyzny i kobiety, którzy również dokonali kradzieży kapsułek i wyszli ze sklepu nim zostali zauważeni. Policjanci rozpoczęli penetrację terenu przyległego do sklepu i na jednym z pobliskich parkingów zauważyli osobowe volvo na kielecki numerach rejestracyjnych we wnętrzu, którego znajdowały się osoby widziane przez policjantów na nagraniach z kamer monitoringu tj. 21-letnia Radomianka i 23-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Oboje zostali zatrzymani, ale w pojeździe policjanci ujawnili na tylnym siedzeniu nosidełko we wnętrzu, którego znajdowało się niemowlę. Zatrzymane osoby, kilkukrotnie zmieniały wersję co do tego, kim są rodzice dziecka. W końcu ustalono, że wraz zatrzymaną przez policjantów ,,trójką” na miejsce przyjechała ich 31-letnia koleżanka będąca matką dziecka, która na widok policjantów uciekła. Po kolejnej, krótkiej penetracji na terenach zielonych policjanci zatrzymali 31-latkę, która jak się dalej okazało brała czynny udział w sklepowych kradzieżach. Potwierdzono również, iż jest matką maluszka ujawnionego w volvo. W bagażniku pojazdu ujawniono 54 opakowania kapsułek do zmywarek różnych  marek, i 7 opakowań kawy. Całość zabezpieczonego przez policjantów towaru pochodziła z kradzieży. Dalsze postępowanie w sprawie, pozwoliło ustalić, iż te same osoby wspólnie i w porozumieniu dokonały tego samego dnia kradzieży w sieci sklepu na terenie Koluszek oraz dwóch innych kradzieży na terenie Tomaszowa Mazowieckiego w dniu 28 lipca 2022 roku na łączną kwotę ponad 4,000 złotych. Przestępczy kwartet usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Według śledczych sprawa nadal ma charakter rozwojowy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.  

/asp.sztab. Grzegorz Stasiak /

  • policjanci w kamizelkach odblaskowych stoją z zatrzymanym przed kratą do korytarza z policyjnymi pomieszczeniami dla osób zatrzymanych
Powrót na górę strony