Galeria zdjęć

Wielkanocne Spotkanie Służb Mundurowych 2019 w Tomaszowie Mazowieckim

W miłej i bardzo świątecznej atmosferze na terenie żołnierskiej stołówki 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim , odbyło się kolejne spotkanie służb mundurowych, w którym uczestniczyło również wielu wyśmienitych gości. W trakcie spotkania padło wiele ciepłych i serdecznych życzeń, spożywano również świąteczne posiłki.

17 kwietnia 2019 roku w żołnierskiej stołówce 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz. odbyło się kolejne przedświąteczne spotkanie służb mundurowych. Tym razem spotkanie odbyło się z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

W uroczystej zbiórce prócz mundurowych i pracowników policji, straży pożarnej, wojska i straży miejskiej, udział wzięli: przedstawiciele władz poselskich, władz samorządowych miasta i powiatu, innych służb i instytucji, kapelani wszystkich formacji, kombatanci, szwoleżerowie, ułani, oraz inni zaproszeni goście, których gospodarz spotkania płk. Adam Marczak nazwał ,,jedną wielką rodziną”.

Słowa te potwierdził w swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, będący wraz z dowódcą 25 Brygady oraz Komendantami Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. i Komendantem Straży Miejskiej w Tomaszowie Maz, współorganizatorem świątecznego spotkania. Komendant podkreślił, że wszyscy zgromadzeni mają jedną wspólną misję i są partnerami w budowaniu lepszego jutra.

W trakcie spotkania przy wykorzystaniu łączy satelitarnych nawiązano połączenie z żołnierzami pełniącymi służbę daleko od rodzin, poza granicami kraju na terenie Kosowa oraz Bośni i Hercegowiny, którym przedstawiciele władz i służb złożyli najserdeczniejsze życzenia.

Dowódcy i komendanci złożyli również świąteczne życzenia wszystkim zebranym, które zostały odwzajemnione przez zgromadzonych. Następnie obecni przedstawiciele kapłaństwa pobłogosławili uczestnikom spotkania i poświęcili pokarmy. Po uroczystej cześć spotkania nastąpił czas, kiedy zebrani mogli złożyć sobie bardziej osobiste życzenia, jak również spożyć świąteczne pokarmy.